Biography

10. února 2015 v 15:12 | © dakotajohnson
Dakota Mayi Johnson se narodila 4. října 1989 v Texasu, USA. Narodila se matce Maelenie Griffith a otci Don Johson, její matka se po necelých sedmi letech nechala rozvést a následně si vzala slavného španělské herce, režiséra, filmového producenta a taky zpěváka Antonia Banderas, nyní jsou spolu přes osmnáct let. Od narození je Dakota přirozená blondýnka s modrými oči. Má celkem dalších šest sourozenců, ale žádný z nich není vlastní. Tři nevlastní sestry Stella Banderas, Grace a Jasper Johnson a také tři nevlastní bratry Jesse Johnson, Alexander Bauer a Deacon Johnson. Dakota navštěvovala komunitní školu v Aspenu, Colorado. Po té přešla na Santa Catalina School v Monterey, Californiaa dále navštěvovala i střední školu New Roads School v Santa Monia, California. Dakota neměla lehké dětsví, v roce 2007 byla převezena do rehabilitačního ústavu Visions Teen Treatment Center v Malibu, kde se léčila z drogové a alkoholové závislosti.

Kariéra herečky:
V roce 1999 byl její velký filmový debut ve filmu 'Crazy in Alabama', kde hrála společně se svojí nevlastní sestrou Stellou Banderas. V tomto filmu ztvárnila dceru, ve skutečnosti své vlastní matky, Maelenie Griffith. Celý film pro zajímavost režíroval její nevlastní otec Antonio Banderas. Po vystudování střední školy podepsala Dakota smlouvu s William Morris Agency a začala tak její herecká kariéra. Již její první hit byl v roce 2010 s David Ficher's Film 'The Social Network', Ficher tehdy o Dakotě řekl, že je naprosto báječná, akorát v docela nevděčné roli, jelikož v tomto filmu hrála pouze jednu scénu a to se zpěvákem Justinem Timberlake. Tento film dokonce získal 8x nominaci na ceny Oskara. Dakota po té získala spíše menší role, zahrála si například po boku Vanessy Hudgens ve filmu Beastly (2011), nebo 21 Jump Street (2011), Gay Dude (2012), Theo (2013), Need for Speed (2014), Cymbeline (2014) aj.. Mezi její největší úspěch v kariéře patří trilogie Fifty Shades of Grey, první část měla premiéru 12. února 2015. Dakota zde ztvárnila hlavní postavu Anastasiu Steele. Tento film, jak jistě mnoho z vás ví, je spíše erotický a její matka se vyjádřila tak, že za žádnou cenu se na film nepodívá, nebude se o něm bavit, jako by nebyl.. Avšak když Dakota tuhle roli získala, tak ji to neskutečně přála a gratulovala ji!

Kariéra modelky:
V roce 2006 byla vyhlášena Miss Golden Globes, kdy to poprvé v historii vyhrála mladší žena, Dakotě v té době bylo 15let teprve. Po té podepsala smlouvu s IMG Models, ve 12 letech se začala více soustředit na modeling, hlavně po focení s dětmi pro Teen Vogue. O pár let později v roce 2009 se stála tváří módní značky Mango, pro které fotila hlavně Jeans Collection.


Don't copy 2015 © dakotajohnson.blog.cz
 


Aktuální články

Reklama
© DakotaJohnson.blog.cz│archiv│2015│hosting: blog.cz